City of Birmingham Championship Show Judge: Mrs. A Webster

DCC & BOB Sh Ch Mompesson Royal Destiny BCC Trimere Total Devotion to Dexbenella JW ShCM RDCC Graftonbury Fifthavenue JW RBCC Trimere True Destiny Best Puppy Trimere Trademark

Class 1601 VD (1 Entries) Abs: 0
1st: 8171 Mr P & Mrs H CHYNOWETH Spaggas Midnight Co-Co

Class 1602 PD (5 Entries) Abs: 0
1st: 8175 Mrs A CORBETT Trimere Trademark
2nd: 8222 Mr R W & Mrs J E PATTENDEN Ketsby Krusader at Berina
3rd: 8225 Mr P & Mrs A PIDCOCK Ketsby King of Klubs
Res: 8217 Miss K F MILLER Feorlig Kavanagh
VHC: 8219 Messrs A & A NIVEN Calvdale Above Suspicion

Class 1603 JD (5 Entries) Abs: 2
1st: 8165 Miss J ADDOO Reulemill Thomas McNolty
2nd: 8185 Mr G FENNELL, Miss J & MILLER Graftonbury Sirius
3rd: 8232 Mrs G H ROSE Benira Always and Forever

Class 1604 YD (4 Entries) Abs: 0
1st: 8168 Mrs B BYRNE Haltoft Hi I'm Harry
2nd: 8189 Mr K M & Mrs J M GRANT Canouan Viking Flagship JW
3rd: 8188 Mr D A GOMM Fendley The Highlander

Class 1605 PGD (9 Entries) Abs: 1
1st: 8237 Mrs A TATTERSALL Alanea Discovery
2nd: 8226 Mrs J REYNOLDS Clentonian Masterpiece
3rd: 8196 Mr G & Mrs L HANCOCK In Memory Of Rupert at Hanknight
Res: 8172 Mr P & Mrs H CHYNOWETH Spaggas Rising Star
VHC: 8200 Mr S C HARRIS Graftonbury Quantum Leap

Class 1606 LD (8 Entries) Abs: 0
1st: 8184 Mr G FENNELL, Miss J & MILLER Graftonbury Fifthavenue JW
2nd: 8244 Mr S & Mrs W WALKER Graftonbury Navahoe at Dexbenella JW Sh.CM
3rd: 8236 Mr R J SMITH Nobhill Walk On Top at Melverly (Imp)
Res: 8177 Ms P CROSBY Enlock Ere I Am JW
VHC: 8199 Mr & Mrs A C HARRIS Feorlig Xtremely Flammable Sh.CM

Class 1607 OD (6 Entries) Abs: 1
1st: 8207 Mr & Mrs JACKSON Sh Ch Mompesson Royal Destiny
2nd: 8192 Mr D E & Mrs S M HALES Sh Ch Trimere Trading Places with Sheledams
3rd: 8250 Mrs D WILLIAMS, Mrs J & TOUBLIC Cobhay Sweet William Sh.CM
Res: 8199 Mr & Mrs A C HARRIS Feorlig Xtremely Flammable Sh.CM
VHC: 8218 Mrs D MURDOCH Hollybrook Mr Bojangles

Class 1608 VB (3 Entries) Abs: 1
1st: 8206 Mrs M HYDON Sallidene Kirite Kanawa
2nd: 8169 Mr T & Mrs H CHYNOWETH Spaggas Pretty as a Picture

Class 1609 PB (10 Entries) Abs: 1
1st: 8224 Mr K & Mrs N PAYNE Cepen Country Girl
2nd: 8210 Mr G H LAWLER Roqfolly Pussy Galore
3rd: 8208 Mr & Mrs JACKSON Mompesson Rich Pickings
Res: 8178 Mrs L CROUCHER Cepen Country Breeze of Teignvalley NAF
VHC: 8194 Mr G & Mrs L HANCOCK Hanknight Hi Time

Class 1610 JB (9 Entries) Abs: 1
1st: 8187 Mr G FENNELL, Miss J & MILLER Graftonbury Coppelia
2nd: 8249 Mrs D WILLIAMS, Mrs J & TOUBLIC Cobhay Bright Fuchsia
3rd: 8203 Mrs C A HOUSE Gleadsbury Whataprospect JW
Res: 8251 Mrs C M WOODBRIDGE Crackerjanne Coloratura
VHC: 8242 Mrs S A TURK Polygram Destiny's Child

Class 1611 YB (5 Entries) Abs: 1
1st: 8186 Mr G FENNELL, Miss J & MILLER Graftonbury Cassiopeia
2nd: 8227 Mrs Y RICHARDSON, Mr P & TERRY-RICHARDSON Baldragon Beyonce to Cherishym
3rd: 8190 Mr K M & Mrs J M GRANT Canouan Viking Venture
Res: 8240 Mrs T E TOPLISS Beresford Fair And Square

Class 1612 PGB (12 Entries) Abs: 2
1st: 8211 Mr G H LAWLER Roqfolly Nora Barnacle
2nd: 8179 Mrs L CROUCHER Calvdale Call Sign of Teignvalley Sh.CM
3rd: 8202 Mrs L HIPGRAVE Ternspringer Pretty Paper
Res: 8195 Mr G & Mrs L HANCOCK Eastriding Burberry From Hanknight
VHC: 8205 Mrs L HUNTER Ternspring Puppet on a String

Class 1613 LB (10 Entries) Abs: 2
1st: 8246 Mr S & Mrs W WALKER Trimere Total Devotion to Dexbenella JW Sh.CM
2nd: 8191 Mr D E & Mrs S M HALES Sheledams Brief Encounter
3rd: 8216 Miss K F MILLER Feorlig Chrystal Clear JW
Res: 8238 Mrs A TATTERSALL Alanea Carisma
VHC: 8204 Mrs C A HOUSE Gleadsbury Whatadestiny JW

Class 1614 OB (5 Entries) Abs: 0
1st: 8176 Mrs A CORBETT Trimere True Destiny
2nd: 8223 Mr K & Mrs N PAYNE Sh Ch Cepen Country Classic
3rd: 8209 Mr & Mrs JACKSON Mompesson Secret Whispers
Res: 8214 Mrs H MERRY Anacapa Liberty Belle