Gundog Breeds of Scotland Judge: Annika Ulltveit-Moe

Bitch CC, BEST OF BREED & BIS3 Sh Ch Trimere Tigra Res Bitch CC: Melverly Rihanna Dog CC: Anacapa Solo Flyer Sh.CM Res Dog CC: Sh Ch Trimere Thriller Best Puppy: Riselawroad Pink Pickle Best Veteran: Sh Ch Trimere Tigra

Class 289 VD (2 Entries) Abs: 0
1st: 1305 MERRY Mrs H J Anacapa Solo Flyer Sh.CM
2nd: 1334 ZANASI Mr M Mex Ch High Fly Della Giuliana

Class 290 MPD NO ENTRIES

Class 291 PD (1 Entries) Abs: 0
1st: 1331 WATSON Ms S Bordacity Tell Tale

Class 292 JD (2 Entries) Abs: 0
1st: 1289 CAMERON Miss N Donarden Marauder
2nd: 1312 RICHARDSON, Mr P & TERRY-RICHARDSON Mrs Y Alanea Juke

Class 293 YD (2 Entries) Abs: 0
1st: 1302 JOHNSTON Mrs W Hunterheck Antigonus
2nd: 1307 MILLER Miss K F Feorlig Ice N'Fire

Class 294 PGD (5 Entries) Abs: 0
1st: 1309 NICOLSON Mr & Mrs R S Lochindorb Chief O'the Clan
2nd: 1298 DOWNWARD Mrs M C Alanea Smax JW
3rd: 1299 GANARIN Mrs B Berkenbar Angelo
Res: 1303 LINTON Mr & Mrs F Rosannoch Ansuz
VHC: 1313 RICHARDSON, Mr P & TERRY-RICHARDSON Mrs Y Cherishym Bright Knight

Class 295 LD (3 Entries) Abs: 1
1st: 1323 TOPLISS Mrs T E Peasblossom Escape To Beresford
2nd: 1310 NICOLSON Mr & Mrs R S Lochindorb Clansman

Class 296 OD (5 Entries) Abs: 1
1st: 1291 CORBETT Mrs A E Sh Ch Trimere Thriller
2nd: 1324 TOPLISS Mrs T E Petranella Perfick Choice for Beresford
3rd: 1296 DONALDSON Mrs G Donarden Star Attraction
Res: 1317 ROSE Mrs E Rosannoch Eihwaz JW

Class 297 VB (2 Entries) Abs: 0
1st: 1294 CORBETT Miss S J Sh Ch Trimere Tigra
2nd: 1311 NICOLSON, Mr & Mrs R S & SCOTT Mrs D M Sh Ch Elimvek Early Landing At Lossiedoon

Class 298 MPB (4 Entries) Abs: 0
1st: 1325 TOPLISS Mrs T E Beresford Guilty Pleasures
2nd: 1306 MERRY Mrs H J Chelmeress Pernilla August Over Tingvelle
3rd: 1326 TOPLISS Mrs T E Beresford Don't Tempt Me
Res: 1319 SCOTT Mrs D Melverly Islay Inspired at Lossiedoon
VHC:

Class 299 PB (3 Entries) Abs: 1
1st: 1287 BROUGH, Ms C & WALKER Mr P Riselawroad Pink Pickle
2nd: 1332 WATSON Ms S Bordacity Tale To Tell

Class 300 JB (2 Entries) Abs: 1
1st: 1297 DONALDSON Mrs G Donarden Sweet Delight

Class 301 YB (3 Entries) Abs: 2
1st: 1292 CORBETT Mrs A E Trimere Touch Of Black

Class 302 PGB (5 Entries) Abs: 1
1st: 1320 SMITH Mr R J Melverly Rihanna
2nd: 1288 BROUGH, Ms C & WALKER Mr P Riselawroad Blue Braid
3rd: 1322 TERNENT Mr G R & Mrs A Hunterheck Casts A Spell
Res: 1304 MCGOVERN Mrs F Riselawroad Copacabana For Baxbalach

Class 303 LB (3 Entries) Abs: 1
1st: 1318 SCORGIE Dr B Berkenbar Arriana at Ardtalla
2nd: 1314 RICHARDSON, Mr P & TERRY-RICHARDSON Mrs Y Cherishym Bright Star JW

Class 304 OB (5 Entries) Abs: 1
1st: 1293 CORBETT Mrs A E Trimere Tantrums And Tiaras
2nd: 1321 SMITH Mr R J Sh Ch Melverly Sublimity
3rd: 1316 ROSE Mrs E Sh Ch Rosannoch Carnelian JW
Res: 1290 CAMERON Miss N Sh Ch Donarden Foxy Lady