Gundog Breeds of Scotland Championship Show Judge: Ms. Sally Leslie (Risdene)

BCC & BOB Sh Ch Calvdale Claire Blake JW DCC Sh Ch Mistily's Magic Merlin to Shipden (IMP SWE) RBCC Sh Ch Trimere Time And Again RDCC Sh Ch Mompesson Royal Destiny Best Puppy Calvdale Fair Cop with Fallenleaf

MIN PUPPY - Dog
Entries: 1 Absentees: 0
1st ALANEA OLIVER TWIST (MRS A TATTERSALL)
 
PUPPY - Dog
Entries: 1 Absentees: 0
1st TRIMERE TRUE STYLE AT LYNTONRIDGE (MRS L K OZANNE)
 
JUNIOR - Dog
Entries: 5 Absentees: 1
1st SHIPDEN UFFA FOX (MR C J & MRS C R MUIRHEAD)
2nd TRIMERE TRADEMARK (MRS A CORBETT)
3rd ELIMVEK EARLY EDITION (J & B DAVIDSON & GANARIN)
Res SHELCASRIE FLASH (MRS E A YOUNG)
 
YEARLING - Dog
Entries: 3 Absentees: 0
1st ELIMVEK EARLY EDITION (J & B DAVIDSON & GANARIN)
2nd COLENDA CURTIS STEIGER (MRS R M THOMSON)
3rd COLENDA CANADIAN STAR (MRS R M THOMSON)
 
POST GRAD - Dog
Entries: 8 Absentees: 1
1st TRIMERE TRYED AND TESTED (MR & MRS S SWEETING)
2nd ALANEA DISCOVERY (MRS A TATTERSALL)
3rd LOCHINDORB HEILAN HERITAGE (MRS M I NICOLSON)
Res SHIPDEN SIDNEY BECHET (MR C J & MRS C R MUIRHEAD)
VHC CHERIMORE PRINCE OF THIEVES (MISS L BAILLIE)
 
LIMIT - Dog
Entries: 10 Absentees: 2
1st CALVDALE CALL OFF THE SEARCH JW (MR A CHANDLER)
2nd MOMPESSON HIGH STAKES (MR & MRS JACKSON)
3rd CHERIMORE ANGELINO (MRS M SCANLAN)
Res LOCHINDORB HIGHLAND HEIR (MRS M I NICOLSON)
VHC FALLENLEAF NEW KID IN TOWN JW (MR & MRS G & J CUNLIFFE)
 
OPEN - Dog
Entries: 6 Absentees: 2
1st SH CH MISTILY'S MAGIC MERLIN TO SHIPDEN [IMP SWE] (MR C J & MRS C R MUIRHEAD)
2nd SH CH MOMPESSON ROYAL DESTINY (MR & MRS JACKSON)
3rd SWED CH BACKA TINKERBELL ATLAS-BELL (IMP SWE) (MS F GLENDINNING)
Res ANACAPA SOLO FLYER ShCM (MRS H MERRY)
 
MIN PUPPY - Bitch
Entries: 6 Absentees: 1
1st CALVDALE FAIR COP WITH FALLENLEAF (MR & MRS G & J CUNLIFFE)
2nd ALANEA ON SILENT WINGS (MRS A TATTERSALL)
3rd BRAEGO STEAMY WINDOWS (MR P W & MRS M P OSBOURNE)
Res TERNSPRINGER YOU'RE A LADY (MRS L HIPGRAVE)
VHC BRAEGO IT TAKES TWO (MR P W & MRS M P OSBOURNE)
 
PUPPY - Bitch
Entries: 7 Absentees: 0
1st TRIMERE TRUE SPLENDER AT ABBYMAS HONEYBOURNE (B FRYER)
2nd TRIMERE TRUE SENSATION (MRS A CORBETT)
3rd SUMMERSTONE CALYPSO (MR & MRS STEVENSON)
Res ZIPHILL CARMEN (MISS B J ROSTRON)
VHC BRAEGO STEAMY WINDOWS (MR P W & MRS M P OSBOURNE)
 
JUNIOR - Bitch
Entries: 3 Absentees: 1
1st ELIMVEK EARLY PROMISE (MRS B GANARIN)
2nd SUMMERSTONE CIRCE (MR & MRS STEVENSON)
 
YEARLING - Bitch
Entries: 3 Absentees: 1
1st ROSANNOCH TIWAZ (MRS E ROSE)
2nd BALDRAGON BEYONCE TO CHERISHYM (MR P & MRS Y RICHARDSON & TERRY-RICHARDSON)
 
POST GRAD - Bitch
Entries: 11 Absentees: 4
1st ANGIL QUEEN OF DIAMONDS AT REUBENS (MRS M C DOWNWARD)
2nd DUKEDEL HIGHLAND SPRING AT SWONA (MR P SMITH)
3rd SHIPDEN PANAMA HATTIE (MRS E A YOUNG)
Res TERNSPRINGER PRETTY PAPER (MRS L HIPGRAVE)
VHC CHERIMORE CONTESSA OF DONARDEN (MRS G DONALDSON)
 
LIMIT - Bitch
Entries: 5 Absentees: 0
1st HUNTERHECK BEWITCHED AT BEECRAIGS (MR G & MRS O T HONEYMAN)
2nd EASTRIDING MORGAN AT TRALAY (MR J & MRS M N HAY)
3rd TRIMERE TENDER TOUCH AT LYNTONRIDGE (MRS L K OZANNE)
Res TRYHARD YORKSHIRE PRINCESS FOR CHERISHYM (MR P & MRS Y RICHARDSON & TERRY-RICHARDSON)
VHC STORMVIEW HARLEQUIN (MR G J & MRS S GIBSON)
 
OPEN - Bitch
Entries: 7 Absentees: 0
1st SH CH CALVDALE CLAIRE BLAKE JW (MISS A CALVERT)
2nd SH CH TRIMERE TIME AND AGAIN (MRS A CORBETT)
3rd MOMPESSON SECRET WHISPERS (MR & MRS JACKSON)
Res ANACAPA LIBERTY BELLE (MRS H MERRY)
VHC SH CH TRIMERE TIRAMASUE (MESDAMES B & A SWEETING & CORBETT)