LKA 18

BEST OF BREED : 8156 CORBETT Miss S J Sh Ch Trimere Ticket Maid
Dog CC : 8189 SMITH Mr R J Sh Ch Melverly Top Geezer
Res Dog CC : 8198 TOPLISS Mrs T E Beresford Night Train
Bitch CC : 8156 CORBETT Miss S J Sh Ch Trimere Ticket Maid
Res Bitch CC : 8159 DOBBIN Mrs N Donarden Dream Baby
Best Puppy : 8187 SHOVEL Mr M J & Mrs J V Tiverstone Petit Muscat
Best Veteran : 8202 TRACZ Miss J J Sh Ch Meadowdale Alabama Slammer at Acregate Sh.CM

Class 2247 MPD (4 Entries) Abs: 0
1st: 8168 GRAY Mr & Mrs N & S Trimere Time Tracker
2nd: 8163 EASTWOOD, Ms D & TRUEMAN Mr S Eastfalla Next Step
3rd: 8182 MERRY Mrs H Chelmeress Tommy Boy Into Anacapa
Res: 8175 KEELY Mr & Mrs M & K Alhambian Bon Scott

Class 2248 PD NO ENTRIES

Class 2249 JD NO ENTRIES

Class 2250 PGD (5 Entries) Abs: 1
1st: 8198 TOPLISS Mrs T E Beresford Night Train
2nd: 8203 TWILLEY Mrs R & Mr M Mompesson Royal Dreamer
3rd: 8197 THOMAS Mr D & Miss G Tigerrock Super Ted
Res: 8177 KEIGHLEY Mr J C & Mrs S J Pendarlow Denahi

Class 2251 LD (5 Entries) Abs: 1
1st: 8193 SUCH Miss J A Trimere Ticks The Box At Mujascal Sh.CM
2nd: 8167 GLENDINNING, Ms F & BOOLE Mrs E Plaiglen Beaters Btrue
3rd: 8196 TAUBMAN Mrs K C Meonstoke Hawthorn
Res: 8183 MERRY, Mrs H J & WRIGHT Mr G J Anacapa Justjack

Class 2252 OD (5 Entries) Abs: 1
1st: 8189 SMITH Mr R J Sh Ch Melverly Top Geezer
2nd: 8149 BROUGH, Ms C & WALKER Mr P Riselawroad No Deal
3rd: 8173 JACKSON, Mr & Mrs R & F & JACKSON Mr B Mompesson Devonshire
Res: 8201 TRACZ Miss J J Melverly Desert Strike Over Acregate JW Sh.CM

Class 2253 VD (2 Entries) Abs: 0
1st: 8202 TRACZ Miss J J Sh Ch Meadowdale Alabama Slammer at Acregate Sh.CM
2nd: 8161 DOWNWARD Mrs M C Alanea Smax JW

Class 2254 GCD NO ENTRIES

Class 2255 MPB (5 Entries) Abs: 1
1st: 8157 CORBETT, Miss S & HILL Mrs A Trimere Time To Shine
2nd: 8164 EASTWOOD, Ms D & TRUEMAN Mr S Eastfalla Rock My World
3rd: 8165 FRUSHER Mrs S Eastfalla New Beginning
Res: 8158 CROUCH Mrs A E Trimere Timeless With Kassan

Class 2256 PB (7 Entries) Abs: 2
1st: 8187 SHOVEL Mr M J & Mrs J V Tiverstone Petit Muscat
2nd: 8178 KIBBY Mrs J I Tiverstone Ladys Delight
3rd: 8209 WEYMAN Mrs J Spuffing Tanqueray
Res: 8158 CROUCH Mrs A E Trimere Timeless With Kassan
VHC: 8162 DUNN, Miss K & BROWN Miss J Valrussan Black Onyx

Class 2257 JB (3 Entries) Abs: 0
1st: 8181 MACLEAY Mrs H & Mr S Potrail Shape Of You
2nd: 8162 DUNN, Miss K & BROWN Miss J Valrussan Black Onyx

Class 2258 PGB (10 Entries) Abs: 3
1st: 8159 DOBBIN Mrs N Donarden Dream Baby
2nd: 8199 TOPLISS Mrs T E Beresford Night Class
3rd: 8148 AINSLEY, Miss L & NICKLIN Mr L Daenerys Winds Of Winter
Res: 8176 KEELY Mr & Mrs M & K Shipden Alhambian Diana Dors
VHC: 8210 WEYMAN Mrs J Spuffing Molly's Secret

Class 2259 LB (10 Entries) Abs: 2
1st: 8188 SHOVEL Mr M J & Mrs J V Tiverstone Bess Pool
2nd: 8155 CORBETT Miss S J Trimere Ticatboo
3rd: 8185 RICHARDSON, Mr P & TERRY-RICHARDSON Mrs Y Cherishym Chara
Res: 8200 TOPLISS Mrs T E Lordsett Uptown Girl At Beresford (Imp)
VHC: 8212 WILDSMITH, Mr & Mrs S & M & BROWN E & G Trimere Tickle Me Fancy

Class 2260 OB (6 Entries) Abs: 1
1st: 8156 CORBETT Miss S J Sh Ch Trimere Ticket Maid
2nd: 8174 JACKSON, Mr & Mrs R & F & JACKSON Mr B Sh Ch Mompesson Legacy
3rd: 8154 CORBETT Mrs A E Olliwa Ruthless With Trimere (Imp)
Res: 8147 AINSLEY, Miss L & NICKLIN Mr L Carlyquinn Candy Kisses TAF
VHC: 8186 RICHARDSON, Mr P & TERRY-RICHARDSON Mrs Y Cherishym Celaneo

Class 2261 VB (2 Entries) Abs: 2

Class 2262 GCB (3 Entries) Abs: 0
1st: 8211 WEYMAN Mrs J Spuffing Rioja
2nd: 8178 KIBBY Mrs J I Tiverstone Ladys Delight
3rd: 8204 TWILLEY Mrs R & Mr M Kingsheath Asuka