RESULTS 2020

 

Championship Show Results & Breed Club Open Shows for 2020

# Denotes Championship Shows where CC's are on offer

Fri 10.01.20 Boston - Lesley McCourt (Woodspa)                                                                                RESULTS & CRITIQUE

Sun 19.01.20 Lancs & Ches. ESSC Open show - Mike Gadsby (Afterglow)                                     RESULTS

 

#Sun 19.01.20 Manchester - Marion Stowe (Stowequest)                                                                 RESULTS & CRITIQUE

 

#Sat 22.02.20 SESSS - Angela Mitchell (Heulyn)                                                                               RESULTS & CRITIQUE

 

Sun 01.03.20 MESSS - Open show Lesley Hipgrave (Ternspringer)                                               RESULTS & CRITIQUE

 

#Fri 06.03.20 Crufts - Alex Geddes (Debanza)                                                                                    RESULTS & CRITIQUE

 

Sun 15.03.20 SWESSC - Open show  Emma Boole (Arramow)                                                       RESULTS

 

#Sat 28.03.20 ESSC of Scotland - Helene Björkman (Barecho)   POSTPONED                        

 

#Sat 04.04.20 Lancs & Cheshire ESSC - Stig Arne Kjellevold (Westaway)  Rescheduled 08/11/20                        

 

#Sun 12.04.20 ESSC - John Thirlwell (Ferndel)   Recheduled 06/12/20                                                                                

 

#Sun 19.04.20 ESSC of Wales - TBA     POSTPONED                                                                                              

 

#Sat 25.04.20 WELKS - Judi Whitworth (Freworth)      POSTPONED                                                                    

 

#Thurs 07.05.20 Birmingham National - Ann Ingram (Tirkane)       CANCELLED                                          

 

#Sat 16.05.20 SKC - Richard Bott (Allenie/Quensha)      POSTPONED                                                            

 

#Mon 25.05.20 Bath - Becky Johnson (Downstream)      CANCELLED                                                              

 

#Sun 31.05.20 Southern Counties - Kelly Jenkinson (Eastriding)     CANCELLED                                

 

#Sun 07.06.20 Three Counties - Tom Mather (Barklots)     CANCELLED                                                                            

 

#Sun 14.06.20 Northern ESSS - Helen Merry (Tingvelle/Anacapa)     CANCELLED                              

 

#Sun 21.06.20 Border Union - Wendy Bentley (Wenark)    CANCELLED                                                        

 

#Sat 27.06.20 Blackpool - Teresa Dunsdon (Seaspring)   PENDING                                            

 

#Fri 03.07.20 Windsor - Ernie Lockett (Fayemm)        CANCELLED                                                                    

 

#Fri 10.07.20 East of England - TBA                                                                                                       RESULTS

 

Sat 18.07.20 SESSS open show - Kathy Taubman (Meonstoke)      CANCELLED                                                

 

#Fri 24.07.20 Leeds - R J Morris (Lascoe)                                                                                               RESULTS

 

#Sat 01.08.20 Paignton - David Huchison (Waverton)                                                                      RESULTS

 

#Sun 02.08.20 National Gundog - Graham Tain (Taimere)                                                              RESULTS

 

#Mon 10.08.20 Bournemouth - Jinty Gill-Davis (Rosecourt)                                                            RESULTS

 

#Sun 23.08.20 Welsh KC - Ray Smith (Melverly)                                                                                RESULTS

 

#Sat 29.08.20 SKC - Dr R James (Jasmorne)                                                                                        RESULTS  

 

#Sun 06.09.20 City of Birmingham - M W Sanders (Castellcoch)                                                  RESULTS

 

#Fri 11.09.20 Richmond - Richard Stafford (Farnfield)                                                                        RESULTS

 

#Fri 18.09.20 Darlington - Liz Cartledge (Ryslip)                                                                                  RESULTS

 

#Sat 26.09.20 Belfast - Moray Armstrong (Bitcon)                                                                             RESULTS

 

Fri 02.10.20 Driffield - Tony Fenton (Bluewinds)                                                                                  RESULTS

 

Sun 04.10.20 NESSS - open show  TBA                                                                                                RESULTS

 

#Sat 10.10.20 SWKA - Jonathan Daltrey (Bananadance)                                                                   RESULTS

 

#Wed 14.10.20 Gundog Society of Wales - Lee Cox (Vanitoia)                                                        RESULTS

 

Wed 14.10.20 ESSC of Wales open show - TBA                                                                                   RESULTS

 

#Sun 18.10.20 SWESSC Open show - Vicky Warrener (Waterswarren)                                        RESULTS

 

Sat 24.10.20 Midland Counties - TBA                                                                                                      RESULTS

#Sat 24.10.20 MESSS - Caroline Bowles-Robinson (Baldragon)                                                     RESULTS

 

#Sat 08.11.20 Lancs & Cheshire ESSC - Stig Arne Kjellevold (Westaway                                      RESULTS

 

#Sat 14.11.20 GBAS - Dan Erikisson (TBC)                                                                                              RESULTS

 

Sat 14.11.20 ESSC of Scotland open show -  Susan Joyce (Felltops)                                                RESULTS

 

#Sun 06.12..20 ESSC - John Thirlwell (Ferndel)                                                                                    RESULTS

 

Sun 06.12.20 ESSC open show - Mr S Whincup (Partisky)                                                                RESULTS

 

#Sun 13.12.20 LKA - Jackie Weyman  (Spuffing)                                                                                   RESULTS

CC Tally for 2020