Richmond Championship Show Judge: Mr. Frank Whyte (Kazval)

DCC & BOB Sh Ch Mompesson Royal Destiny BCC Trimere Total Devotion to Dexbenella JW RDCC Calvdale Call Off The Search JW RBCC Roandew Xtravaganza Best Puppy Trimere Trademark

Class 221 PD (2 Entries) Abs: 0
1st: 1748 Mrs A CORBETT Trimere Trademark
2nd: 1780 Mr J C PALMER Roandew Dez Diddit

Class 222 JD (5 Entries) Abs: 0
1st: 1809 Mrs E A YOUNG Shelcasrie Flash
2nd: 1808 Mr & Mrs J A GRIFFITHS Crackerjanne Cello
3rd: 1754 Mr G FENNELL, Miss J & MILLER Graftonbury Sirius
Res: 1779 Messrs A & A NIVEN Calvdale Above Suspicion
VHC: 1773 Mrs A E LAMERTON Crackerjanne Clavier

Class 223 YD (1 Entries) Abs: 1

Class 224 PGD (8 Entries) Abs: 2
1st: 1739 Mr T J BEATON Beecraigs Bedevilled at Summerstone JW
2nd: 1791 Mrs A TATTERSALL Alanea Discovery
3rd: 1774 Miss J J LONGLEY Petranella Toast Master
Res: 1784 Mrs M READ Brailea Better Believe It
VHC: 1757 Ms D C GATES Gunring Games Up

Class 225 LD (8 Entries) Abs: 1
1st: 1743 Miss A CALVERT Calvdale Softly Softly JW
2nd: 1751 Mr S & Mrs J EYEINGTON Meadowdale Budweiser JW Sh.CM
3rd: 1753 Mr G FENNELL, Miss J & MILLER Graftonbury Fifthavenue JW
Res: 1798 Mr S & Mrs W WALKER Graftonbury Navahoe at Dexbenella JW Sh.CM
VHC: 1763 Mr & Mrs A C HARRIS Feorlig Xtremely Flammable Sh.CM

Class 226 OD (6 Entries) Abs: 0
1st: 1770 Mr & Mrs JACKSON Sh Ch Mompesson Royal Destiny
2nd: 1745 Mr A CHANDLER Calvdale Call Off the Search JW
3rd: 1762 Mr D E & Mrs S M HALES Sh Ch Trimere Trading Places with Sheledams
Res: 1742 Miss L & Miss L BRYANT Feorlig Burning Bridges
VHC: 1806 Mrs D WILLIAMS, Mrs J & TOUBLIC Cobhay Sweet William Sh.CM

Class 227 PB (10 Entries) Abs: 0
1st: 1781 Mr J C PALMER Roandew Daisy Dunnit
2nd: 1750 Miss S CORBETT Trimere Tigra
3rd: 1789 Mr M J & Mrs J V SHOVEL Tiverstone Dreammaker
Res: 1771 Mr & Mrs JACKSON Mompesson Rich Pickings
VHC: 1758 Ms D C GATES Gunring Waiting Game

Class 228 JB (7 Entries) Abs: 1
1st: 1752 Mr S & Mrs J EYEINGTON Calvdale Testimony Of Meadowdale JW
2nd: 1807 Mrs C M WOODBRIDGE Crackerjanne Coloratura
3rd: 1767 Mrs C A HOUSE Gleadsbury Whataprospect JW
Res: 1805 Mrs D WILLIAMS, Mrs J & TOUBLIC Cobhay Bright Fuchsia
VHC: 1797 Mrs S A TURK Polygram Destiny's Child

Class 229 YB (4 Entries) Abs: 1
1st: 1783 Miss K PRICE Eastriding Armani
2nd: 1756 Mr G FENNELL, Miss J & MILLER Graftonbury Coppelia
3rd: 1778 Mrs A NAYLOR Beecraigs Beguiled By Bridies

Class 230 PGB (8 Entries) Abs: 4
1st: 1794 Mr G & Mrs S C THORNHILL Inthor Fairie Tale
2nd: 1775 Mr K L & Mrs M E MORGAN Kessmari Penny Lane JW
3rd: 1801 Mr & Mrs J WARBRICK Parcroft Pretty Woman at Lyndberry
Res: 1785 Mrs M READ Cleavehill Bijou Noir of Brailea

Class 231 LB (6 Entries) Abs: 1
1st: 1800 Mr S & Mrs W WALKER Trimere Total Devotion to Dexbenella JW
2nd: 1768 Mrs C A HOUSE Gleadsbury Whatadestiny JW
3rd: 1761 Mr D E & Mrs S M HALES Sheledams Brief Encounter
Res: 1790 Mrs A TATTERSALL Alanea Carisma
VHC: 1759 Miss B GRIMSHAW, Mrs P M & LANCASTER Patbee Dizzy Dame

Class 232 OB (7 Entries) Abs: 1
1st: 1782 Mr J C PALMER Roandew Xtravaganza
2nd: 1749 Mrs A CORBETT Trimere True Destiny
3rd: 1744 Miss A CALVERT Sh Ch Calvdale Claire Blake JW
Res: 1772 Mr & Mrs JACKSON Mompesson Secret Whispers
VHC: 1759 Miss B GRIMSHAW, Mrs P M & LANCASTER Patbee Dizzy Dame